Версія для друку

ЛАМІЗИЛ®

Інструкція по застосуванню

Виробник, країна: Новартіс Фармасьютикалс ЮК Лтд., Великобританія

Міжнародна непатентована назва: Terbinafine

АТ код: D01BA02

Форма випуску: Таблетки по 250 мг № 14х1 у блістерах у коробці

Діючі речовини: 1 таблетка містить: тербінафіну - 250.0 мг

Допоміжні речовини: Магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна.

Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування грибкових захворювань

Показання: Грибкові інфекції шкіри і нігтів, спричинені Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum.
1. Ламізил® для перорального застосування показаний для лікування стригучого лишаю (трихофітія гладкої шкіри, трихофітія промежини і дерматофітія стоп) у тих випадках, коли локалізація ураження, вираженість або поширеність інфекції зумовлюють доцільність пероральної терапії.
2. Ламізил® для перорального застосування показаний для лікування оніхомікозу.

Умови відпуску: за рецептом

Терміни зберігання: 5р.

Номер реєстраційного посвідчення: UA/1005/02/01ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЛАМІЗИЛ®

(LAMISIL®)

 

Склад:

діюча речовина: тербінафіну гідрохлориду 281,25 мг у перерахунку на тербінафін 250 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна.

                         

Лікарська форма. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові  препарати  для застосування у дерматології. Протигрибкові  препарати  для системного застосування. Тербінафін.

Код АТС D01B A02.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Грибкові інфекції шкіри і нігтів, спричинені Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum.

1. Ламізил® для перорального застосування показаний для лікування стригучого лишаю (трихофітія гладкої шкіри, трихофітія промежини і дерматофітія стоп) у тих випадках, коли локалізація ураження, вираженість або поширеність інфекції зумовлюють доцільність пероральної терапії.

2. Ламізил® для перорального застосування показаний для лікування оніхомікозу.

 

Протипоказання.

Гіперчутливість до тербінафіну чи допоміжних речовин препарату.

 

Спосіб застосування та дози.

Спосіб застосування

Перорально.

Дорослі

250 мг 1 раз на день.

Тривалість лікування залежить від характеру і тяжкості перебігу захворювання.

Діти

Огляд даних щодо безпеки перорального застосування препарату Ламізил® дітям, отриманих під час дослідження постмаркетингового застосування препарату Ламізил®, що проводилося у Великобританії за участю 314 пацієнтів, показав, що профіль небажаних явищ у дітей подібний до такого у дорослих. Доказів щодо появи будь-яких нових, незвичайних або більш серйозних реакцій, ніж ті, які були відзначені серед дорослих пацієнтів, немає. Проте оскільки на сьогодні дані щодо застосування препарату, як і раніше, обмежені, його застосування не рекомендується цій віковій категорії пацієнтів.

Інфекції шкіри

Рекомендована тривалість лікування:

·         дерматофітія стоп (міжпальцева, підошовна/типу «мокасини»): 2 - 6 тижнів;

·         трихофітія гладкої шкіри: 4 тижні;

·         трихофітія промежини: від 2 до 4 тижнів;

·         кандидоз шкіри: 2 - 4 тижні.

Повне зникнення проявів інфекції і скарг, пов’язаних з нею, може настати лише через декілька тижнів після мікологічного вилікування.

Інфекції волосистої частини голови

Рекомендована тривалість лікування:

·         грибкове ураження волосистої частини голови: 4 тижні.

Грибкове ураження волосистої частини голови спостерігається переважно у дітей.

Оніхомікоз

Тривалість лікування для більшості пацієнтів – від 6 тижнів до 3 місяців. Періоди лікування тривалістю менше 3 місяців можна передбачувати для пацієнтів з ураженням нігтів на пальцях рук, нігтів на пальцях стоп, крім великого пальця, або для пацієнтів молодшого віку. При лікуванні уражень нігтів на пальцях стоп зазвичай достатньо 3 місяців, хоча для деяких пацієнтів може знадобитися лікування тривалістю 6 місяців або довше. Пацієнтів, яким необхідне більш тривале лікування, можна визначити за зниженою швидкістю росту нігтів протягом перших тижнів лікування.

Повне зникнення ознак і симптомів інфекції може і не настати через декілька тижнів після мікологічного вилікування.

Особливі популяції

Пацієнти з порушенням функції печінки

Ламізил® в таблетках не рекомендується застосовувати пацієнтам з хронічним або активним захворюванням печінки.

Пацієнти з порушенням функції нирок

Застосування Ламізилу® в таблетках не було належним чином вивчено у пацієнтів з порушенням функції нирок і тому не рекомендується цій групі хворих.

Пацієнти літнього віку

Доказів того, що для пацієнтів літнього віку потрібно змінювати дозу препарату або що у них відмічаються побічні дії, які відрізняються від таких у пацієнтів молодшого віку, немає. У цій віковій групі при застосуванні препарату слід взяти до уваги можливість порушення функції печінки або нирок.

 

Побічні реакції.

Ламізил® добре переноситься. Побічні реакції зазвичай слабко і помірно виражені та мають скороминущий характер. Нижчезазначені небажані реакції спостерігались у ході клінічних досліджень препарату або в процесі постмаркетингового дослідження.

Для оцінки частоти виникнення різних побічних реакцій використано таку класифікацію:

дуже часто ( ≥ 1/10);  часто (≥ 1/100, <1/10);  нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000,  <1/1000); дуже рідко (<1/10000), включаючи поодинокі випадки.

Розлади з боку крові та лімфатичної системи

Дуже рідко

Нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, панцитопенія.

Розлади з боку імунної системи

Дуже рідко

Анафілактоїдні реакції (у тому числі набряк Квінке), шкірний і системний червоний вовчак.

Психічні розлади

Дуже рідко

Психічні розлади (такі як депресія і тривога)

Розлади з боку нервової системи 

Часто

Головний біль

Нечасто

Порушення відчуття смаку, у тому числі втрата смаку, що зазвичай відновлюється повільно після припинення прийому препарату. В дуже рідкісних випадках повідомлялося про тривале порушення смаку, що іноді призводить до зниження споживання їжі та значної втрати ваги.

Рідко

Парестезія, гіпестезія, запаморочення.

Розлади з боку органів слуху та рівноваги

Дуже рідко

Вертиго.

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту

Дуже часто

Шлунково-кишкові симптоми (відчуття переповнення шлунка, втрата апетиту, диспепсія, нудота, легкий біль у ділянці живота, діарея).

Розлади з боку печінки та жовчовивідних шляхів

Рідко

Випадки серйозних порушень функції печінки, у тому числі жовтяниця, холестаз і гепатит. Якщо розвивається порушення функції печінки, лікування Ламізилом® необхідно припинити. В дуже рідкісних випадках надходили повідомлення про серйозну печінкову недостатність (деякі випадки з летальним наслідком або випадки, що потребували пересадки печінки). У більшості випадків печінкової недостатності пацієнти мали серйозні основні системні захворювання, а причинно-наслідковий зв’язок з прийомом Ламізилу® був сумнівним.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини                                          

Дуже часто

Нетяжкі форми реакції шкіри (висипання, кропив’янка).

Дуже рідко

 

Серйозні шкірні реакції (наприклад синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фоточутливість). Лікування Ламізилом® необхідно припинити у випадку, якщо на шкірі спостерігаються висипання прогресуючого характеру.

Псоріазоподібні висипи або загострення псоріазу. Серйозні шкірні реакції (наприклад гострий генералізований екзантематозний пустульоз).

 

Розлади з боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини

Дуже часто

Реакції з боку скелетно-м’язової системи (артралгія, міалгія).

Загальні розлади

Рідко

Нездужання, втомлюваність.

     

 

Інші небажані реакції на препарат, що були зареєстровані під час постмаркетингового дослідження на підставі спонтанних повідомлень

Нижчезазначені небажані реакції на препарат були визначені на підставі постмаркетингових спонтанних реакцій та систематизуються за класами систем органів.

Оскільки повідомлення про ці реакції надходили на добровільній основі від пацієнтів, кількість яких невідома, не завжди можна достовірно оцінити їх частоту.

Розлади з боку крові та лімфатичної системи: анемія.

Розлади з боку імунної системи: анафілактичні реакції, реакції, подібні до сироваткової хвороби.

Розлади з боку нервової системи: аносмія, у тому числі постійна аносмія, гіпосмія.

Розлади з боку судин: васкуліт.

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту: панкреатит.

Розлади з боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини: рабдоміоліз.

Загальні розлади та реакції у місці введення препарату: грипоподібні захворювання, гіпертермія.

Дослідження: підвищений рівень креатинфосфокінази крові.

 

Передозування.

Відомо про декілька випадків передозування (прийом внутрішньо до 5 г Ламізилу®). При цьому відмічалися головний біль, нудота, біль в епігастрії і запаморочення. Лікування, яке рекомендується у випадку передозування, включає виведення препарату, в першу чергу, за допомогою активованого вугілля та, за необхідності, застосування симптоматичної підтримуючої терапії.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Проведені на тваринах дослідження щодо токсичного впливу препарату на плід та фертильність не виявили небажаних явищ.

Клінічного досвіду застосування Ламізилу® вагітним жінкам немає, тому Ламізил® не слід застосовувати під час вагітності, окрім випадків, коли очікувана користь для матері переважає будь-який потенційний ризик для плода.

Тербінафін проникає у грудне молоко, і тому жінки, які годують дитину груддю, не повинні отримувати лікування Ламізилом®.

 

Діти.

Оскільки дотепер дані щодо застосування препарату як і раніше обмежені, його застосування не рекомендується цій віковій категорії пацієнтів.

 

Особливості застосування.

 

Функція печінки

Ламізил® в таблетках не рекомендується застосовувати пацієнтам з хронічним або активним захворюванням печінки. Перед призначенням Ламізилу® в таблетках необхідно оцінити всі вже існуючі захворювання печінки.

Гепатотоксичність може зустрічатись у пацієнтів з попереднім захворюванням печінки та без нього.

У пацієнтів, які приймали Ламізил® в таблетках, дуже рідко були зареєстровані випадки серйозної печінкової недостатності (деякі з них мали летальний наслідок або потребували пересадки печінки). У більшості випадків печінкової недостатності пацієнти мали серйозні основні системні захворювання, а причинно-наслідковий зв’язок з прийомом Ламізилу® в таблетках був сумнівним.

Пацієнтів, які приймають Ламізил®, слід попередити про те, що потрібно негайно повідомити лікаря про будь-які ознаки або симптоми, що вказують на порушення функції печінки, такі як свербіж, непояснена постійна нудота, анорексія або втома, або жовтяниця, блювання, підвищена стомлюваність, болі в животі або темний колір сечі чи знебарвлені випорожнення. Пацієнти з цими симптомами повинні припинити застосування тербінафіну перорально, а функцію печінки пацієнта потрібно негайно оцінити.

Дерматологічні ефекти

Дуже рідко повідомлялося про появу серйозних реакцій з боку шкіри (наприклад синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз) у пацієнтів, які отримували Ламізил® у таблетках. У разі виникнення прогресуючих висипань на шкірі лікування Ламізилом® в таблетках потрібно припинити.

Гематологічні ефекти

Дуже рідко повідомлялося про патологічні зміни з боку крові (нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, панцитопенія) у пацієнтів, які отримували Ламізил® в таблетках. Необхідно оцінити причину виникнення будь-якої патологічної зміни з боку крові у пацієнтів, і слід розглянути питання щодо можливої зміни режиму лікування, у тому числі припинення лікування препаратом Ламізил® у таблетках.

Дослідження з вивчення фармакокінетики разової дози препарату у пацієнтів з уже існуючими захворюваннями печінки показали, що кліренс Ламізилу® може бути скорочений приблизно на 50 %.

Ламізил® слід застосовувати з обережністю пацієнтам із псоріазом, оскільки надходили повідомлення про дуже рідкісні випадки загострення псоріазу.

Ниркова функція

У пацієнтів з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 50 мл/хв або рівень креатиніну в сироватці крові більше 300 мкмоль/л) застосування Ламізилу® в таблетках не було вивчено належним чином і тому не рекомендується.

 

Примітка. На відміну від Ламізилу® для місцевого застосування, Ламізил® для застосування внутрішньо не показаний для лікування різнобарвного лишаю.

 

Здатність впливати  на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Даних про вплив Ламізилу® на здатність керувати автотранспортом і працювати з механізмами немає. Пацієнтам, у яких з’являється запаморочення як небажаний ефект на застосування препарату, слід уникати керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії.

Вплив інших лікарських засобів на тербінафін

Кліренс тербінафіну у плазмі крові може бути підвищений препаратами, що індукують метаболізм, і може бути знижений  препаратами, що інгібують цитохром Р450. У випадку необхідності супутнього лікування такими препаратами дозування Ламізилу® потрібно коригувати відповідним чином.

Лікарські засоби, що можуть знизити вплив або плазмові концентрації тербінафіну

Рифампіцин збільшував кліренс тербінафіну на 100 %.

Лікарські засоби, що можуть збільшити вплив або плазмові концентрації тербінафіну

Циметидин знижував кліренс тербінафіну на 30 %.

Вплив тербінафіну на інші лікарські засоби

Результати досліджень, проведених в умовах in vitro і на здорових добровольцях, показують, що тербінафін має незначний потенціал для пригнічення або посилення кліренсу препаратів, які метаболізуються за участю системи цитохрому Р450 (наприклад терфенадину, тріазоламу, толбутаміну або пероральних контрацептивів), за винятком тих препаратів, що метаболізуються за участю CYP2D6.

Тербінафін не впливає на кліренс антипірину або дигоксину.

Були зареєстровані деякі випадки порушення менструального циклу (міжменструальна кровотеча і нерегулярний менструальний цикл) у пацієнток, які приймали Ламізил® одночасно з пероральними контрацептивами.

Тербінафін може підвищити вплив або плазмові концентрації таких лікарських засобів:

кофеїн – тербінафін зменшував кліренс кофеїну, який вводився внутрішньовенно, на 21 %.

У дослідженнях in vitro та in vivo було виявлено, що тербінафін пригнічує CYP2D6 – опосередкований метаболізм. Ці дані можуть бути клінічно важливими для пацієнтів, які отримують лікарські засоби, що метаболізуються за участю CYP2D6, таких як трициклічні антидепресанти (TCAs), бета-блокатори, селективні інгібітори зворотнього захоплення серотоніну (SSRIs), антиаритмічні препарати (включаючи клас 1А, 1В та 1С) та інгібітори моноамінооксидази (MAO-Is) типу B, у випадку, коли препарат, що застосовується, має малий діапазон терапевтичної концентрації.

Тербінафін зменшував кліренс дезипраміну на 82 %.

Тербінафін може знизити вплив або плазмові концентрації таких лікарських засобів:

тербінафін збільшував кліренс циклоспорину на 15 %.

У пацієнтів, які отримували тербінафін одночасно з варфарином, в рідкісних випадках були зареєстровані зміни показників Міжнародного нормалізованого відношення (INR) та/або протромбінового часу.

 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Тербінафін є аліламіном, який має широкий спектр дії проти грибкових інфекцій шкіри, волосся і нігтів, спричинених такими дерматофітами, як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum), Microsporum (наприклад Microsporum canis), Epidermophyton floccosum і дріжджові гриби роду Candida (наприклад Candida albicans) та Pityrosporum. У низьких концентраціях тербінафін виявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Активність відносно дріжджових грибів залежно від їхнього виду може бути фунгіцидною або фунгістатичною.

Тербінафін специфічно спричиняє ранній етап біосинтезу стеринів у клітині гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини гриба. Дія тербінафіну здійснюється шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450.

При застосуванні внутрішньо препарат накопичується в шкірі, волоссі і нігтях у концентраціях, що забезпечують фунгіцидну дію препарату.

Фармакокінетика

Разова пероральна доза 250 мг тербінафіну показала середнє значення пікових концентрацій у плазмі крові – 0,97 мкг/мл через 2 години після прийому препарату. Період напівабсорбції препарату становить 0,8 годин, а період напіврозподілу препарату становить 4,6 годин. Тербінафін міцно зв’язується з білками плазми крові. Він швидко дифундує через дерму та концентрується у ліпофільному роговому шарі.

Тербінафін також виділяється у шкірному салі і, таким чином, досягає високих концентрацій у волосяних фолікулах, волоссі та шкірі, збагаченій шкірним салом. Також доведено, що тербінафін розподіляється у нігтьові пластинки протягом перших тижнів після початку терапії. Внаслідок біотрансформації тербінафіну утворюються метаболіти, які не мають протигрибкової активності і виводяться переважно з сечею. Період напіввиведення препарату становить 17 годин. Доказів щодо накопичення препарату в організмі немає.

Вікових змін у фармакокінетиці препарату не спостерігається, але швидкість виведення препарату з організму може бути знижена у пацієнтів з порушенням функції нирок або печінки, що призводить до підвищення рівнів тербінафіну в крові.

Біодоступність Ламізилу® не залежить від прийому їжі.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки круглі, двоопуклі, від білого до білого з жовтим відтінком кольору, з гладенькою або злегка нерівною поверхнею, зі скошеним краєм, з рискою з одного боку та написом LAMISIL 250 (по колу) - з іншого.

 

Термін придатності.

5 років.

 

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище  30 ○С.

 

Упаковка. Таблетки 250 мг по 14 штук у блістері; 1 блістер в упаковці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник.

Новартіс Фармасьютикалс ЮК Лтд, Великобританія/Novartis Pharmaceuticals UK Ltd, United Kingdom.

 

Адреса.

Вімблхерст Роад, Хоршем, Західний Сьюсекс, RH12 5 AB,

Додаткова інформація

  • Title: - інструкція, показання, протипоказання, виробник, лікарська форма, побічні дії, передозування, склад лікарського препарату